Державні санітарні правила та норми призначені для адміністрацій та працівників перукарень різних типів. Цих правил необхідно дотримуватися при проектуванні і
будівництві нових перукарень, експлуатації та реконструкції існуючих. Введення в експлуатацію здійснюється державною комісією. Відповідальність покладається на керівників. Контроль здійснюється органами і установами державної санітарно-епідеміологічної служби.
Вимоги до розташування та обладнання приміщень перукарень, внутрішнього оздоблення, влаштування та обладнання робочих місць, природного та штучного освітлення, а також вимоги щодо попередження несприятливого впливу професійних факторів.
Набір санітарно-технічного устаткування, санітарно-протиепідемічний режим, правила особистої гігієни, гігієна праці та медичний допуск.
Посилання на правила - https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/va022282-99#Text
Крісла з регулюванням висоти.
Найбільший ризик - ВІЛ та гепатит С. Найвірогідніший спосіб передачі - порізи під час гоління. Менш вірогідні - порізи ножицями чи електроінструментом. З 2020-го року до списку найбільших ризиків приєднався коронавірус. Він передається повітряно-крапельним шляхом під час спілкування або роботи з клієнтом. Менші, але теж суттєві ризики - ряд вірусних, бактеріальних та грибкових інфекцій. Запобігти ним просто - виконувати чотири простих правила:
При підозрі на інфекційні шкіряні захворювання у відвідувачів із зміною шкіряного покрову висипання, плями, злущування та ін.), нігтів, волосся майстер має право обслуговувати клієнта після подання документа з відповідної лікувальної медичної установи щодо незаразності захворювання.