Гоління

Як правильно голити?

Традиційне вологе гоління

Переваги класичного вологого гоління в барбершопі:
Мінімум впливу на навколишнє середовище

Традиційне вологе гоління безпечною бритвою з двосічним лезом завдає менше шкоди екології, ніж бритви зі змінними касетами. Єдиними «відходами» безпечної бритви будуть металеве лезо і змита в раковину піна для гоління. На відміну від сучасних бритвених касет, двосічне лезо дуже просто утилізувати.
Тюбики та чаші, в яких зазвичай продають традиційну піну і мило для гоління набагато простіше переробити, ніж ті громіздкі балони, що не розкладаються, в яких випускають сучасні гелі.

Мінімум шкоди собі

Більшість чоловіків навіть не підозрюють, наскільки жахливі їх бритви. Електричні верстати і останні «новинки» з п'ятьма лезами сильно подразнюють шкіру, залишаючи почервоніння і врослі волоски. Гоління безпечною бритвою знизить ймовірність появи роздратування і додасть вашому обличчю здоровий вигляд, тому що ви будете використовувати лише одне лезо. Додаткові леза тільки завдають шкоди вашій шкірі, буквально пережовують її, намагаючись зрізати щетину.

Робоче місце повинно бути продизинфіковане, інструменти оброблені у стерилізаторах. Усі засоби та інструменти мають бути підготовлені.

Інструменти та засоби

Все це повинно бути підготовлене до приходу клієнта!
Піна або мило для гоління
Зняття піни з бритви допускається на білу чисту паперову серветку.
Ємність для збивання піни та помазок
Бритва шаветт
Бритви повинні бути опущені в концентрований дезинфікуючий розчин мінімум
на 3-5 хв.
Бритву необхідно піддавати дезінфекції після кожного клієнта.
Змінні леза
Їх повинно бути декілька. Одноразові змінні леза після кожного клієнта відправляються в сміттєвий бак.
Ватні диски, паперові серветки та махрові рушники.
Під час процедури клієнт повинен бути укритий чистим пеньюаром, шия закривається чистою одноразовою серветкою; підголівник - паперовою серветкою, замінної після кожного відвідувача.
Косметика "до", "для" та "після" гоління
Дезинфектор для інструментів та робочої поверхні, дезинфектор для рук
Для зупинки кровотечі при порізах або саднах застосовуються антисептичні речовини або галун.
Одноразові рукавички, які попередньо повинні бути продезинфіковані
Інструменти і предмети з пластичних мас - щітки, гребінці механічно очищаються і миються в проточній гарячій воді з милом; потім проходять етап дезінфекції та стерилізації.

Як впоратись з бритвою шаветт?

Важливо дотримуватися кута атаки бритви -це кут леза выдносно шкіри. Ніколи бритва не підноситься до шкіри перпендикулярно! Кут повинен становити 15-45° в залежності від типу шкіри та щільності волосся. Роблячи натяжку шкіри поступаючими рухами починаємо гоління.

Робота бритвою

Якщо ви працюєте правою рукою, кладете бритву у долонь рукояткою до лівої руки та лівою рукою відкриваєте її далі параллелі, утворюється зазор між рукояткою та ріжучою частиною. Переносячи вагу бритви на ребро, прибераєти мізинець за зазор між хвостиком і держаком та перевертаєте бритву.
Якщо майстру потрібно додатково нанести косметику або перейти на інший бік, він обов'язково закриває бритву та робить інші справи.
Наприкінці роботи обов'язково треба перевірити чистоту свого гоління, чи немає пропусків, подразнень або порізів.

Техніки та алгоритм гоління

Важливо звернути увагу на кут росту волосся та його напрям.
Гоління "по волоссю" проводиться в такому порядку:

На правій стороні обличчя від скроні вниз до нижньої щелепи і далі повз мочки вуха вниз до закінчення росту волосся на шиї; від щоки (нижче вилиці) до середини підборіддя піднесення з одночасним голінням частини правого вуса і підусниками; з середини підборіддя піднесення, по краю нижньої щелепи у напрямку до вуха; від нижньої щелепи вниз до шиї, з правого боку кадика;

На лівій стороні обличчя від скроні до нижньої щелепи до рівня мочки лівого вуха; від щоки до середини підборіддя піднесення з одночасним голінням лівого вуса і підусниками, від мочки вуха уздовж краю нижньої щелепи у напрямку до підборіддя з захопленням нижньої частини підборіддя, від нижньої частини щелепи з лівого боку кадика. Після цього голять еспаньйолку і вуса.

При голінні дуже важливою є натяжка шкіри.

Вона робиться у протилежний бік від напрямку росту волосся. Також, при натяжці шкіри майстер може збільшити кут росту волосся для більш комфортного гоління.

Декілька правил гоління:

Сама жорстка щітина знаходиться на зоні еспаньйолки (це зона від носу до шиі вниз по напрямку, носогубний трикутник - в ширину). Переважно починати гоління з цієї зони, коли шкіра та саме волосся розпарена та м'яка після гарячого компресу.

Наступний крок - гоління щок, потім ділянку шиї.


Андрій Левенко
Барбер, викладач модулю
Гоління має робитись різкими зсікаючими рухами. Якщо гоління буде проводитися повільно, лезо бритви зачіплятиме лише перше ближне волосся, а те, що знизу, буде зрізатися тільки частково, що погіршить результат та подовжить час вашої роботи. Наступні волоски можна просто потягнути та вирвати при повільному голінні, клієнту буде неприємно, на цьому місці виникне подразнення.

Процес гоління

1
Перш за все, майстер робить аналіз шкіри клієнта.

Головними критеріями є відсутність висипу, відкритих ран. Якщо шкіра клієнта пошкоджена, роздратована або є висип / акне, майстер може відмовитися виконувати гоління.
2
Наявність і розташування родимок, рубців, папілом - то, що ми можемо випадково зрізати при голінні; їх обробка. Обов'язково запитайте клієнта про наявність таких особливостей. Ці ділянки шкіри майстер повинен голити тримером, обережно проводячи ним навколо родимок, папілом та шрамів, попередньо не наносячі на ділянки косметику для гоління.
3
Аналіз вихідної довжини волосся.
Та довжина волосся з якою прийшов до вас клієнт. Оптимальна довжина для гоління
3-10 мм. Якщо ви поголете клієнта меньш ніж на 3 мм, ви не буделе бачити напрямку росту волосся, дуже світлі волосинки, є велика ймовірність пошкодити шкіру, тому, цього робити не бажано. Якщо ви бачете, що попередня довжина не підходить - обов'язково потрібно виконати попередню стрижку.
4
Зручне положення клієнта залежно майстра
Майстер повинен встановитьт комфортний рівень крісла, щоб не тягнутися або не нагинатися над ним.
5
Перед голінням або попередньою стрижкою одежа клієнта повинна бути захищена пінюаром та/або одноразовим рушником.
6
Нанесення зволожуючої та захисної косметики (масло, ласьйони та ін).
7
Нанесення косметики "до" гоління. Добре збиту піну масажуючими круговими рухами наносимо на шкіру та волосся.
8
Гарячий компрес за допомогою рушника змоченого у гарячій воді.
Важливо витримувати компрес до того моменту, як він охолонув та знімати його так, щоб не створити температурний стрес для шкіри, коли волосся від контрасту підіймається, що веде до подразнень та закривання пор.
Саме так, гарячий компрес наноситься на піну, так активувуються її натуральні компоненти, шкіра краще зволожується та очищається.
Після того як компрес знятно з усіма залишками піни, майстер знову наносить її.
9
Нанесення холодного компресу після гоління.

Він витримується від 10 до 20 секунд. Дуже важливо, щоб він був притулений до всієї поверхні гоління, щоб усі пори добре закрилися. Після зняття компресу необхідно видалити всі залишки косметики.
10
Нанесення бальзаму або лосьйону після гоління без вмісту спирту, він повинен трохи вібратися в шкіру.
11
Нанесення спиртовмісного бальзаму або ласьйону (краще за допомогою розпилюючої груші для більш рівномірного розподілу).
12
Якщо на шкірі є подразнення - застосовуємо тальк.

Техніки стрижки машинкою


Андрій Левенко
Барбер, викладач модулю
Головне у роботі з машинкою - наша основа - форма черепу, її одразу нам підкаже форма обличчя. Детальніше розберемося з техніками стрижок.

Основних технік 5:
1
Scoop (досл. "ковш") - застосовується для зняття основної маси волосся під одну довжину.
2
Flick out (робота пензлем, виведення машинки "на себе") - застосовується для створення форми стрижки і для завдання довжини волосся у зовнішній зоні.
3
Up and down (досл. "вгору і вниз") - грунтується на щільному роботі машинкою рухами вгору і вниз строго паралельно тій площині, на якій виконується робота.
4
Over comb - стрижка машинкою по гребінці.
5
Free hand - техніка вільної руки.
Made on
Tilda