Інструменти
барбера


Технічні характеристики, сфери застосування, догляд, зберігання, лайфхаки та бренди.


Олексій Селівон
Власник бренду Leo
Найперша порада для виборі інструментів - керуватись здоровим глуздом, критично мислити та перевіряти заяви виробників на практиці. Варто остерігатись занадто дорогих та підозріло дешевих варіантів. Не рекомендую купляти професійний інструмент на китайських сайтах на кшталт аліекспресу. Також сумніви викликає купівля інструментів, які вже були у використанні. Обов'язково перевіряйте інструмент перед покупкою та запитуйте про гарантію, ремкоплекти, запасні частини та вартість ремонту або планового обслуговування.
Майстер ставиться до своїх робочих iнструментiв, як до помiчникiв, що допомагають досягнути бажаних результатів. Проте не варто забувати, що головну роль у створеннi зачiски вiдiграє технiка стриж­ки.

В процесi моделювання перукар обирає майбутню форму та технiчнi прийоми для її створення. Вибiр того чи iншого iнструменту дозволяє створити певну текстуру - наприклад, по лiнii форми.

Вибiр iнструменту залежить вiд мети та ступі­ню професiйної майстерностi перукаря. Вмiння користу­ватися рiзноманiтними iнструментами вiдкриває тобі ряд нових творчих можливостей.

Машинки

Babyliss Pro

Конструкція машинок незалежно від приводу схожа. Вона складається з корпусу, в якому захований електричний агрегат, що змушує рухатися ніж з високою частотою вліво і вправо. У машинці передбачено два ножі - верхній рухливий і нижній фіксований. Для запуску на корпусі пристрою встановлений невеликий вмикач.

  • вібраційні
Вібраційні машинки охоплюють дешевий сегмент ринку. В їх основі лежить електромагнітна котушка, яка створює вібрацію, що приводить в рух ножі.

  • роторні
Роторні машинки працюють за допомогою обертання невеликого електромотора з коротким плечем на валу, який перетягує ніж вліво і вправо. Оскільки в механізмі застосовується потужний двигун до 45 Вт, то такі пристрої працюють в рази швидше вібраційних. Вони легко ріжуть жорсткі локони, що скорочує час стрижки. Що стосується вібрації, то вона досить сильна, особливо на більш дешевих машинках.
Мережеві
Пристрій має електричний кабель з вилкою для включення в розетку. Така машинка повністю залежить від мережі. Переваги: мінімальна вартість і можливість тривалої роботи.
Акумуляторні
Машинка має вбудовану батарею живлення.
Переваги: маневреність (кабель не заважає роботі). Для її підзарядки використовується підставка, яка включається в розетку. Встановивши машинку на зберігання, акумулятор заряджається.
Комбіновані
Машинка для стрижки волосся може працювати як від акумулятора, так і від розетки. У ній є спеціальне гніздо для підключення до кабелю, яке нагадує зарядку для мобільного телефону. Ці машини не мають підставки як звичайні акумуляторні.
Рухливість ножа
Існують рухомі і нерухомі ножі. Рухомий ніж дозволяє регулювати діапазон зрізу волосу без насадки від 0,8 до 3,5мм. Барберам варто обирати машинки з рухомими ножами для створення градієнтів.
Тип ножа
Пласкі - для зняття масси, з пузом - для фейдів.
Широкі і рідкі зубці для зняття масси, вузькі і густі зубці підійдуть для фінішних деталей та пушкового волосся.
Потужність і оберти
Здебільшого це маркетингові "ванільні" метрики, не приділяйте їм багато уваги. Радимо обирати машинки в стандарті - 5-7 тисяч обертів на 10 ватт

Найкращі машинки

Ти можеш витрати купу часу на пошук і порівняння параметрів, читання оглядів, консультації продавців, коллег та друзів. А можеш одразу придбати одну з цих чотирьох машинок і гарантовано лишишся задоволенним. На практичних уроках в нашій школі є можливість перевірити кожну в роботі. А придбати - у нашому магазині з офіційною гарантією.

Ножиці

Ножиці складаються з нерухомого леза - керується за допомогою кільця для безіменного пальця та рухомого леза - керується за допомогою кільця для великого пальця. Обидва леза з’єднані шурупом. Кільця ножиць можуть бути рівної форми або мати отвори. На деяких моделях ножиць є упор для мізинця (зйомний або незйомний).

Види ергономіки ножиць

Поняття ергономіки в дизайні ножиць застосовують щодо розташування кілець і довжини ручок ножиць. Обирай ті, якими зручно працювати саме тобі, а не опіньон-лідерам.
Классика
«Classic design» - ножиці, в яких верхня і нижня половини ножиць повністю симетричні. Ручки ножиць мають однакову довжину, а кільця розташовані один навпроти одного. У таких ножицях уявна лінія буде проходити точно посередині ножиць
Напів-ергономіка
«Semi-offset design» - менш симетричні ножиці. У них ручка кільця для великого пальця коротше, ніж ручка кільця для безіменного пальця. В результаті кільця розташовані не симетрично, а як би трохи зміщені відносно один одного, що добре видно по лінії
Ергономіка
«Offset design» - в них ручки не тільки різної довжини, як в полуергономічних, але і мають різні кути примикання до полотен ножиць. На лінії симетрії розташовано верхнє кільце для безіменного пальця, а кільце під великий палець - сильно зміщене вниз.

Види заточування ножиць

Поняття ергономіки в дизайні ножиць застосовують щодо розташування кілець і довжини ручок ножиць
Стандарт
майже не використовується
Полу-конвекс
використовують для дешевої сталі
Конвекс
технологічно складна і найгостріша

Прямі ножиці

В результаті використання прямих ножиць виходить чистий рівний зріз пасма. Змiнюючи положення ножиць в процесі стрижки, можна надати волоссю iнший виrляд. Варто звернути увагу на довжину леза. Зручна довжина - дорівнює довжині складки між вказівним та середнім пальцем майстра (5-7 дюймів). Прямі ножиці можуть мати мікропази на кромці леза - це необхідно для кращого виконання тупих зрізів. Ножиці в яких лезо повністю гладке гарно підходять для створення текстури технікою ковзаючих зрізів.

Філірувальні ножиці

Філірувальні ножиці використовуються для створення текстури волоссю короткої довжини. Ця операція зменшує об’єм волосся та надає динаміки рухомості зачісці. Одне лезо філірувальних ножиць пряме, а інше має зубчасту форму.

В результаті їх використання отримуємо волосся
переміжної довжини (довге - коротке - довге). Більш
часті зубці філірувального леза дозволяють вистригти/видалити більшу кількість волосся.

Існує декілька типів філірувальних ножиць. Вони відрізняються формою, товщиною і густотою зубців.

Подвійні
Азіатські
Євпропейські

Відсоток зрізу волосся

20%
50%
70%
Просуньте безіменний палець у кільце нерухомого леза.
Просуньте кінчик великого пальця в кільце нерухомого леза. Не намагайтесь просунути весь палець в кільце.
Ваші вказівний та середній пальці повинні знаходитись зверху ножиць для кращого контролю, а мізинець - на упорі, якщо такий є.
Під час роботи тримайте ножиці та гребінець в одній руці. Ножиці потрібно брати в долоню наступним чином: великий палець виймається з кільця, і ножиці затискаються всіма пальцями.
Гребінець тримають у тій же руці великим та вказівним пальцями. Після того, як ви розподілили волосся та переходите безпосередньо до стрижки, гребінець перекладається до іншої руки. Гребінець можна тримати паралельно або перпендикулярно великому пальцю.

Гребінці

Гребінці - це один з основних інструментів на ряду з ножицями і машинками. Вони необхідні для поділу та розділу волосся перед початком стрижки та під час неї.

Відстань між зубцями гребінця може бути різною та залежить від мети, для досягнення якої його використовують. Зазвичай великі гребінці з рідкими зубцями використовують під час роботи з великими об’ємами волосся, а мілкіші, іноді зі звуженим кінцем, - при роботі з малими об’ємами або дуже коротким волоссям.

При використанні великих гребінців з рідкими зубцями досгається мінімальний натяг волосся при їх розподілі та стрижці. В результаті, лінії форми виходять м’якішими. Гребінці з частими зубцями створюють великий натяг волосся та дозволяють створювати чіткіші лінії.
Планка
Основний гребінь майстра. Може мати ряд густих та тонких зубців або ряд товстих та рідків зубців. Універсальний варіант - комбінований. Також має бути один короткий зуб для виконання поділу
Скелетка
Інша назва - рибна кістка. Складається с комбінації різних по висоті зубців та отворів. Використовують для сушки волосся та надання прикореневому об'єму
Флет-топ
Великі, густо розташовані зубці. Використовують для стрижки флет-топ та техніки оверкомб. Ці гребінці гарно розподіляють волосся і допомагають зробити рівний зріз
Афро-пік
Довгі та рідкі зубці використовують для роботи з афро волоссям. Також гарно підійде для вичосу бороди та різних укладок, наприклад, помпадуру.
Браш - щітки
Густі та тонкі зубці на гребінціх різної форми. Використовують для укладок, випрямлення волосся, полірування тощо. Якісні щітки мають антистатичну основу.
Фейд-браш
Щітка призначена для виконання техніки фейд.

Фени

Фени необхідні для сушки волосся. Для роботи барбером необхідно придбати професійний фен. Ми не рекомендуємо купляти дорогі смарт-фени. Так, вони зручні, малошумні і кльово виглядають, але це майже не впливає на якість роботи. Професійні фени мають бути достаньо потужними (2000ватт), мати регулювання температури, кнопку подачі холодного повітря, температурний запобіжник, довгий та міцний кабель. Якісні фени роблять Babyliss та Coifin. Їх вартість починається від 50$, але працюють вони роками.
Побутові
Професійні
Смарт

Триммери

Машинки для окантувань відрізняється від основних машинок формою ножа, розмірами та вагою. Здебільшого триммери використовують для створення окантовочних ліній, хеір тату та детейлінгу. Маленькі зубці не працюють з массою волосся, але висота зрізу значно менше, приблизно 0,4 мм. Існує два основних типа ножів - 5-star та Т-образні. Т-образні зручніші у використанні. Ми рекомендуємо обирати один з цих трьох триммерів, це надійні і перевірені варіанти

Шейвери

Електробритви дозволяють досягти мінімальної висоти зрізу волосся (до 0,1 мм). Їх використовують під час гоління, оформлення бороди та техніки фейд з нуля. Плюси використання шейвера замість бритви: виключається ймовірність порізів, можна використовувати без косметичних засобів та підготовки шкіри, забезпечує ідеальне гоління. Іноді використання шейвера може викликати подразнення, оскільки окрім волосся, шейвери знімають відмерлі частинки луски епідермісу.

Бритва

Бритва - доволі простий інструмент, який почали використовувати ще до нашої ери. Перший классичний клинок був виготовлений в Англії у 1680 році, а термін "небезпечна бритва" з'явився у рекламній кампаніїї безпечної бритви Джилет на початку 20-го століття. Шаветт - це бритва классичної форми клинка зі змінними лезами. Більшість барберів використовують саме її завдяки зручності та безпечності використання. Окрім гоління бритви застосовують і під час стрижок. Це дозволяє створити тонкіший кінець пасма, надати легкість та/або рухомість волоссю. Бритва використовується для створення загальної форми або надання іншої текстури волоссю. Під час стрижки бритвою волосся має бути вологим. Сухе волосся стригти важко та неприємно. Зазвичай, під час стрижки ручка бритви спрямована у протилежний від леза бік (тобто лезо та ручка утворюють розгорнутий кут). Великий палець знаходиться під стрижнем, інші пальці - на стрижні. Ручка бритви може бути підведеною для стрижки волосся на складних ділянках голови. При такому положенні бритви мізинець може знаходитись на упорі.
Клинок
Шаветт
Джиллетт
Японська
Турецька
Філірувальна

Помазки, щітки, змітки

Помазки
Made on
Tilda